Avusturya

with Yorum yapılmamış

Tır şoförleri, Schengen bölgesine girmek ya da geçmek üzere mal götürmek/getirmek için şoför vizesine ihtiyaç duymaktadırlar. Gaziantep ve Ankara’ da bulunan vize başvuru merkezlerinden 90 güne kadar olan Schengen vize başvurularını yapmaktayız. Avusturya’ da bulunan bir firma üzerinden gelen davetiye doğrultusunda alabileceğiniz Avusturya Şoför Vizesi için hazırlanması gereken belgeler aşağıdaki gibidir.


 1. Tam ve eksiksiz doldurulmuş başvuru formu tarafımızca doldurulmaktadır
 2. Geçerli pasaport aslı (son 10 yıl içerisinde alınmış, en az arka arkaya 2 sayfası boş, Schengen alanını terk etmeyi düşündüğünüz tarihten itibaren en az 90 gün daha geçerli olan)
 3. Varsa eski pasaportlarınız muhakkak sunulmalıdır; eğer daha önce seyahatleriniz var ve pasaportlarınızı sunamıyorsanız edevletten çıkarılmış yurda giriş çıkış belgesi ve pasaport protokolü belgesi sunmanız gerekmektedir.
 4. Son 6 ay içinde çekilmiş ve daha önce kullanılmamış 35 x 45 mm boyutunda 2 adet biyometrik fotoğraf
 5. Nüfus cüzdan fotokopisi
 6. Ehliyet fotokopisi (Yeni tip ehliyet ya da uluslararası ehliyet)
 7. Tam tekmil vukuatlı nüfus kaydı (E-Devletten Barkodlu olarak çıkarılabilir)
 8. İkametgah belgesi (E-Devletten Barkodlu olarak çıkarılabilir)
Mesleki Belgeler
 1. Avusturya’ daki firma veya kurum EVE #tıklayınız elektronik taahhüt beyanında veya GVE beyanında bulunmalıdır. (Avusturya’daki kurum GVE vermek isterse, Avusturya İçişleri Bakanlığından bu başvuruyu yapabilir #tıklayınız)
 2. İş yerine ait Garanti Yazısı (Şoförün şirketin çalışanı olduğunu, masraflarının şirketçe karşılanacağını ve iş bitiminde yurda dönüşünü garanti eder şekilde) İngilizce ya da Almanca dilinde tarafımızca hazırlanmaktadır.
 3. Çalışma belgesi (firmadan kaşe ve imzalı, İngilizce ya da Almanca)
 4. Barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü (E-Devletten Barkodlu olarak çıkarılabilir)
 5. SGK işe giriş bildirgesi (firmadan kaşe ve imzalı)
 6. Son 3 aylık maaş bordrosu (firmadan kaşe ve imzalı)
 7. İş yerine ait Vergi levhası fotokopisi, en son yıl matrahı görünmelidir
 8. İş yerine ait İmza sirküleri fotokopisi
 9. İş yerine ait Oda sicil kayıt sureti, Faaliyet belgesi, Ortaklık belgesi (evrağın odadan alınma tarihi 6 aydan eski olmamalıdır, kaşe ve imzalı)
 10. İş yerine ait Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
 11. İş yerine ait UND üyelik belgesi ve UND Garanti belgesi
 12. İş yerine ait Şoför listesi (firmadan kaşe ve imzalı)
 13. Schengen bölgesine gidecek kamyonun ruhsat fotokopisi
 14. Schengen bölgesine gidecek kamyonun CMR Belgesi
 15. C2 Taşıt Belgesi ve C2 Yetki Belgesi
 16. Detaylı seyahat rotası tarafımızca hazırlanmaktadır.
 17. Vizesi olan biriyle seyahat ediliyorsa seyahat edilen kişinin geçerli pasaport ve vizesinin fotokopisi.

 • Çalışma belgesi, şirket garanti yazısı, şahsi dilekçe, yazılı olarak beyan edilen tüm evraklar Odadan alınan belgeler, Nufüs kayıt örneği gibi belgelerin İngilizce ya da Almanca tercümesi gerekmektedir. İlçe danışmanlık olarak bu hizmeti sizlere sunmaktayız.
 • Eksik evrakla başvuru kabul edilmediğinden, evrakların tam ve eksiksiz olarak hazırlanması gerekmektedir.
 • Talep edilen seyahat tarihi 15 günden yakın ve 90 günden fazla olmamalıdır.
 • Toplam seyahat süresi en fazla 90 gün olabilir, başvuru sahibi uzun dönem (1,2,…,5 yıl gibi) vizeye sahip olsa dahi schengen bölgesinde 90 günden fazla olamaz.
 • Şirket ve şoför tarafından yazılan dilekçede gidiş amacı ve şirketin sponsorluğu eksiksiz ve doğru bir biçimde belirtilmelidir. Tarafımızca hazırlanan bu dilekçede, uzun dönem Avusturya şoför vizesi alabilmek için bütün detayları belirtmekteyiz. Ayrıca tercümesini sizler için yapmaktayız.
 • Yukarıdaki evraklar haricinde hazırlanması gereken ek/diğer evraklar (seyahat sigortası gibi) vardır. Başvurunuzu eksiksiz ve doğru yapabilmek, başvuru süresince danışmanlık hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Telefon numaramız 0342 215 4577