SGK 4A İşe Giriş / Çıkış Bildirgesi

with Yorum yapılmamış

Vize başvurularında çalışanlar için talep edilen SGK 4A İşe Giriş Bildirgesi Belgesinin edevlet (turkiye.gov.tr) üzerinden nasıl temin edebileceğinizi aşağıda detaylı olarak anlatılmıştır.

SGK İşe Giriş Bildirgesi nedir? Sigortalı olarak çalışan kişilerin, firma tarafından SGK girişi yapılmasıyla çalışanın bilgileri, firmanın bilgileri, işe başlangıç tarihi ve çalışanın SGK’ ya beyan edilen mesleğinin göründüğü bir belgedir. Edevlet üzerinden çıkaracağınız bu belge doğrulanabilir bir belgedir.


1. https://www.turkiye.gov.tr/nvi-yerlesim-yeri-ve-diger-adres-belgesi-sorgulama adresine tıklayınız. T.C. Kimlik numaranızı ve PTT’ den aldığınız edevlet şifrenizle birlikte giriş yapınız.

2. Açılan sayfada şimdiye kadar çalıştığınız iş yerlerinin listesini görebilirsiniz. Liste en son işe giriş yaptığınız iş yerini en üstte göreceğiniz şekilde listelenmektedir.

3. Başvuru aşamasında kullanacağınız belgeleri “Belge Oluştur” butonuna tıklayarak görüntüleyebilirsiniz. Vize başvurularında eğer geriye dönük mesleki deneyimleriniz sorulmuyorsa mevcut devam ettiğiniz iş için İŞE GİRİŞ BİLDİRGESİ sütunundan Belge oluştur butonuna tıklayınız.

4. Açılan yeni pencereyi direk yazdırmayın. “Dosya İndir” butonuna tıklayarak indirdiğiniz belgeyi yazdırabilirsiniz.