Bulgaristan

with Yorum yapılmamış

Bulgaristan’a seyahat edecek Türk vatandaşlarının vizelerinin olması gerekmektedir. Bulgaristan’a mal götürmek/getirmek için şoförlerin şoför vizesine sahip olmaları gerekmektedir. (Önemli: Eğer Schengen vizeniz varsa Bulgaristan’a Schengen vizenizle giriş yapabilirsiniz.) Gaziantep ve Ankara’ da bulunan vize başvuru merkezlerinden 90 güne kadar olan Bulgaristan vize başvurularını yapmaktayız. Bulgaristan Şoför Vizesi için hazırlanması gereken belgeler ve başvurunuz ile ilgili önemli notlar aşağıdaki gibidir.


 1. Tam ve eksiksiz doldurulmuş başvuru formu tarafımızca doldurulmaktadır.
 2. Geçerli pasaport aslı (son 10 yıl içerisinde alınmış, en az 2 sayfası boş, Schengen alanını terk etmeyi düşündüğünüz tarihten itibaren en az 180 gün daha geçerli olan)
 3. Son 6 ay içinde çekilmiş ve daha önce kullanılmamış 35 x 45 mm boyutunda 2 adet biyometrik fotoğraf
 4. Şoförün ulusal veya uluslararası sürücü belgesi
 5. Tam tekmil vukuatlı nüfus kaydı (E-Devletten Barkodlu olarak çıkarılabilir)
 6. İkametgah belgesi (E-Devletten Barkodlu olarak çıkarılabilir)
Mesleki Belgeler
 1. İş yerine ait Garanti Yazısı (Şoförün şirketin çalışanı olduğunu, masraflarının şirketçe karşılanacağını ve iş bitiminde yurda dönüşünü garanti eder şekilde hazırlanmış İngilizce dilekçe) tarafımızca hazırlanmaktadır.
 2. Çalışma belgesi (firmadan kaşe ve imzalı)
 3. Şoforün barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü (E-Devletten Barkodlu olarak çıkarılabilir)
 4. Şoförün SGK işe giriş bildirgesi (firmadan kaşe ve imzalı)
 5. İş yerine ait: Oda sicil kayıt sureti ve Faaliyet belgesi (evrağın odadan alınma tarihi 6 aydan eski olmamalıdır, kaşe ve imzalı)
 6. İş yerine ait: Vergi Levhası, İmza Sirküleri ve Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
 7. İş yerinini üyesi olması halinde UND (Uluslararası Nakliyeciler Derneği) tarafından verilen teminat yazısı ve üyelik belgesinin fotokopisi
 8. İş yerine ait Şoför listesi (firmadan kaşe ve imzalı, antetli kağıt)
 9. İsteğe göre: Bulgaristan’a mal götürülecek firmadan davet yazısı fotokopisi
 10. İsteğe göre: Schengen bölgesine gidecek kamyonun CMR Belgesi
 11. İsteğe göre: C2 Taşıt Belgesi ve C2 Yetki Belgesi

 • Şirkete ait banka hesap özeti istenmemektedir. Eğer isterseniz şoföre ait maaş hesap özeti ve şirketin banka hesap özetini kaşe ve imzalı olarak, son 3 aylık sunabilirsiniz.
 • Eksik evrakla başvuru yapmak vize sonuçlanma süresinin uzamasına ya da olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilir. Evrakların tam ve eksiksiz olarak hazırlanması gerekmektedir.
 • Gaziantep’ten yapılan Bulgaristan vize başvurularında, gidiş tarihinizden en az 15 iş günü sonrasına seyahat edebilirsiniz.
 • Toplam seyahat süresi en fazla 90 gün olabilir, başvuru sahibi uzun dönem (1,2,…,5 yıl gibi) vizeye sahip olsa dahi Bulgaristan’ da 90 günden fazla bulunamaz Sonraki süreçlerde vize başvurularınızda sorun yaşamamak için bu kurala mutlaka uyulmalıdır.
 • Şirket ve şoför tarafından yazılan dilekçede gidiş amacı ve şirketin sponsorluğu eksiksiz ve doğru bir biçimde belirtilmelidir. Tarafımızca hazırlanan bu dilekçede, uzun dönem Bulgaristan şoför vizesi alabilmek için bütün detayları belirtmekteyiz.
 • Yukarıdaki evraklar haricinde hazırlanması gereken ek/diğer evraklar (seyahat sigortası gibi) vardır. Başvurunuzu eksiksiz ve doğru yapabilmek, başvuru süresince danışmanlık hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Telefon numaramız 0342 215 4577

Bulgaristan vize başvurularında bölge ayrımı vardır. Başvuru sahibinin ikamet ettiği şehirlere göre, vize başvurusunda bulunacağınız şehir değişiklik göstermektedir. Gaziantep ve Ankara bölgesine yapacağınız başvurularda danışmanlık sağlamaktayız.